nieruchomości Alicante

A gdyby tak mieć własny dom na wybrzeżu Costa Blanca?

Od wielu lat Polacy wyjeżdżają, by spędzać wakacje nad Morzem Śródziemnym. Jednym z ulubionych kierunków podróży jest Hiszpania. Jej słoneczne wybrzeża cieszą się ogromnym powodzeniem szczególnie ze względu na stuprocentową gwarancję pogody. Każdego roku tysiące Polaków wynajmuje na urlop pokoje w hotelach lub mieszkania Alicante.

Coraz więcej osób inwestuje w nieruchomości. Niekoniecznie w takie, w których sami mieszkają. To sposób nie tylko lokowania kapitału, ale także popularna metoda zarabiania pieniędzy. W epoce zjednoczonej Europy nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby nabyć na własność np. luksusowe nieruchomości w Hiszpanii.

Stolica hiszpańskiej prowincji Alicante

Alicante jest znaną miejscowością turystyczną położoną na malowniczym wybrzeżu Morza Śródziemnego. Miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Stanowi również wspaniałą bazę wypadową do zwiedzania Murcji, Walencji czy wyspy Taborca. Jednak Alicante to nie tylko turystyka. Miasto jest rozwiniętą ekonomicznie stolicą prowincji, znanym portem morskim a w niedalekiej odległości znajduje się międzynarodowe lotnisko. Światowa Organizacja Zdrowia uznała Costa Blanca za jeden z najzdrowszych regionów w Europie. Nic więc dziwnego, że inwestycje w Hiszpanii cieszą się dużym zainteresowaniem.

Zakup mieszkania Alicante

Miasto ze względu na swoje położenie cieszy się popularnością nie tylko wśród turystów. Jest także polem do działań inwestorów budowlanych i deweloperów. Każdy może kupić hiszpański apartament jako jedną z najbardziej bezpiecznych inwestycji średnio- i długoterminowych. Nieruchomości w tej okolicy zawsze będą popularne. Dodatkowym atutem jest to, że sezon turystyczny trwa tutaj prawie cały rok, przez co nie ma problemu z wynajmowaniem takiego obiektu.

Domy w Hiszpanii nie są tanie, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę stosunek złotówki do euro. Z drugiej jednak strony zyski z takiej inwestycji zwracają się właśnie w europejskiej walucie. Ogromnym plusem takiej inwestycji jest to, że sami możemy zamieszkać w naszym hiszpańskim apartamencie. Mieć całe własne mieszkanie zamiast pokoju hotelowego. Być może zamieszkacie tam tylko czasem na wakacje. Może czasem na dłużej, a być może w przyszłości na zawsze.